نحوه ی درست کردن یک تارت توت فرنگی لذیذ

نحوه ی درست کردن یک تارت توت فرنگی لذیذ

تارت جز دسر های محبوب و خوشمزه ای به حساب می آید که دو ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی آن میوه های تازه و کرم کاستارد(پاتیسیر) میباشد. تارت توت فرنگی جز آن دسته از دسرهای پرطرفدار میباشد که در هر فصلی طرفداران خاص خود را دارد و به خصوص در روزهای گرم سال می تواند به عنوان یک دسر خوشمزه و محبوب در کنار نوشیدنی هایی همچون چای، سرو شود.

تارت توت فرنگی

نحوه ی درست کردن یک تارت توت فرنگی لذیذ

جالب است بدانید که اولین بار در اواسط قرن ۱۶ میلادی، دسری به نام تارت با الهام گیری از شیرینی های پای میوه ای، تهیه شد. به همین دلیل نیز اگر دقت کنید، به خوبی متوجه شباهت بسیار زیاد دسر تارت و شیرینی پای خواهید شد. تنها تفاوت این دو خوراکی خوشمزه در آن است که روی شیرینی پای را پس از پر کردن با مواد میوه ای با لایه ای خمیر میپوشانند اما تارت ها پس از پر شدن با میوه ها به همان شکل آماده ی سرو میشوند و نیازی نیست تا روی آنان را پوشاند.

تارت توت فرنگی از محبوب ترین دسر های خوشمزه در میان تمام مردم دنیا به حساب می آید و خوشمزه ترین و لذیذترین نوع آن را فرانسوی ها تهیه میکنند. تارت توت فرنگی حاصل ترکیب میوه ی توت فرنگی تازه و کرم کاستارد است و طعم و رایحه ی آن بسیار لذت بخش است.

مواد لازم برای تهیه ی تارت توت فرنگی:

برای تهیه ی تارت توت فرنگی برای ۵ الی ۶ نفر، مواد زیر را تهیه کنید:

وانیل: ۱ قاشق چای‌خوری

نمک: نصف قاشق چای‌خوری

آب یخ: ۱ تا ۲ قاشق چای‌خوری

آرد سفید شیرینی‌پزی (نول): ۲ پیمانه

شیر سرد: ۲ پیمانه

پودر خامه: ۲۰۰ گرم

توت فرنگی: ۷۰۰ گرم

نشاسته ذرت: ۲ قاشق غذاخوری

 پودر قند: ۱ قاشق غذاخوری

شکر: یک‌سوم پیمانه

زرده تخم مرغ: ۳ عدد

کره: ۳۰ گرم

کره سرد خرد شده: ۱۲۰ گرم

مرحله ی اول

در اولین قدم باید به سراغ تهیه ی کرم کاستارد برای اماده کردن تارت توت فرنگی برویم. زرده ی ۲ عدد از تخم مرغ ها را جدا میکنیم و سپس نشاسته الک شده را به آن اضافه میکنیم. پس از مخلوط کردن زرده ی تخم مرغ ها و نشاسته ی الک شده باید ۵ قاشق شیر سرد را به محتویات قبلی اضافه کنیم و همزدن و مخلوط کردن آنها را ادامه دهیم.

توجه داشته باشید که هم زدن محتویات داخل ظرف باید تا جایی ادامه پیدا کند تا ترکیبی یکدست و روان بدست آید.

مرحله ی دوم

در ادامه ی مراحل تهیه ی کرم کاستارد تارت توت فرنگی باید مابقی شیر را هم به تدریج اضافه کنید و هم زدن را ادامه دهید. سپس مایع بدست آمده را روی حرارت بسیار ملایمی قرار خواهیم داد و هم زدن و مخلوط کردن محتویات ظرف را نیز ادامه می دهیم تا در نهایت مایع تارت ما غلظت بیشتری پیدا کند.

مرحله ی سوم

در این مرحله نوبت آن است که به کرم کاستارد تارت توت فرنگی که غلظت کافی را پیدا کرده است، کمی کره و نیمی از وانیل را اضافه کنیم، توصیه میشود که پس از اتمام این کار، حتما محتوای کرم آماده شده را با سلفون ببندید تا رویه ایجاد نشود.

پس گذشت دقایقی، هنگامی که احساس کردید که کرم کاستارد کاملا خنک شده است، خامه را به ترکیبات آن اضافه کنید. اکنون کرم کاستارد ما آماده است و آن را باید کنار بگذاریم تا خود تارت توت فرنگی را نیز آماده کنیم.

تارت توت فرنگی

 مرحله ی سوم

مرحله ی چهارم

در این مرحله دستگاه غذاساز میتواند کمک بزرگی به تهیه ی سریع تارت توت فرنگی کند. موادی همچون : آرد، پودر قند، نمک، کره سرد خرد شده و مابقی وانیل را داخل این دستگاه بریزید و آن را روشن کنید تا زمانی که کره به طور کامل به خورد آرد برود و با یکدیگر به گونه ای ترکیب شوند که مایه ای یکدست تهیه شود.

نکته: البته اگر شما به دستگاه غذاساز هم دسترسی ندارید، میتوانید به کمک یک چنگال و با سرعت فراوان این کار را انجام دهید تا مایه مورد نظر بدست اید،تنها ممکن است کمی سرعت کار کاهش یابد. در چنین شرایطی دقت داشته باشید که سرعت کار شما اینقدر پایین نباشد که کره به نقطه ی ذوب برسد و گرم شود.

مرحله ی پنجم

خمیری را که در مرحله ی قبل برای تهیه ی تارت توت فرنگی آماده کرده ایم را به کمک یک عدد زرده ی تخم مرغ ویک قاشق غذاخوری آب یخ، قوام دهید و هم زدن را ادامه دهید. در حین هم زدن ترکیبات، کم کم آب یخ را نیز اضافه کنید( دقت داشته باشی که این کار را ناگهانی انجام ندهید).

خوشبختانه خمیر تارت بر عکس دیگر خمیرهای شیرینی پزی، نیازی به ورز دادن ندارد و کافی است تا آن را داخل یک نایلون بگذارید و حدودا نیم ساعت در دمای معمولی یخچال قرار دهید تا شکل بگیرد.

تارت توت فرنگی

مرحله ی پنجم

مرحله ی ششم

دو لایه کاغذ روغنی باز بردارید و خمیر تارت توت فرنگی را از یخچال بیرون آورید و در بین آن کاغذ ها قرار دهید، سپس به کمک وردنه به داخل قالب مخصوص تارت انتقال دهید.

مسلما بخش هایی از خمیر دور قالب اضافه بیرون خواهد ماند، در چنین شرایطی شما باید این قسمت های اضافه را جدا کنید و به کمک آنها قسمت های خالی قالب تارت را بپوشانید.

بهتر است با استفاده از وسیله ای مانند چنگال کف تارت را سوراخ کنید.

تارت توت فرنگی

مرحله ی ششم

مرحله ی هفتم

خمیر تارت توت فرنگی شما باید قبل از اضافه شدن مواد رویش، کاملا پخته شود. با استفاده از یک لایه کاغذ روغنی که رویش نخود لوبیا قرار داده اید، روی خمیر تارت را قبل از آنکه داخل فر قرار دهید بپوشانید تا پف نکند.

خمیر تارت شما در ابتدا باید ۲۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ درجه ی سانتیگراد بپزد و سپس بعد از برداشتن نخود و لوبیا ها نیز دوباره ان را داخل فر قرار دهید تا ۱۰ دقیقه دیگر بپزد.

تارت توت فرنگی

بعد خنک شدن تارت توت فرنگی، میتوانید روی ان را با کرم کاستاردی که از قبل تهیه کرده اید.

مرحله ی هشتم

بعد خنک شدن تارت توت فرنگی، میتوانید روی ان را با کرم کاستاردی که از قبل تهیه کرده اید، بپوشانید. برای تزیین روی کرم کاستارد نیز از توت فرنگی های تازه و خوشرنگ استفاده کنید و انرا در کنار خانواده نوش جان کنید.

تبلیغات در اینترنت با نشبیل

بازنشر مطالب باذکر منبع بلامانع است

نحوه درست کردن یک تارت توت فرنگی لذیذ

نویسنده : سپیده عاشق حیدری 

همین حالا با ثبت نام در نشبیل کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید!

نظرات

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • chat
    یک نظر اضافه کنید