ادامه ی پیشرفت و ترقی شرکت هواوی در بازارهای جهانی؛ با وجود محدودیت ها

ادامه ی پیشرفت و ترقی شرکت هواوی در بازارهای جهانی؛ با وجود محدودیت ها

جالب است بدانید که میانگین درآمد شرکت هواوی در سال ۲۰۱۹ حدودا ۱۲۰ میلیارد دلار تخمین زده است و این موضوع به خوبی نشان دهندهی رشد ۱۸ درصدی این شرکت نسبت به سال گذشته ی میلادی میباشد. این رشد اقتصادی در حالتی اتفاق افتاده است که هواوی در عرصه ی رقابت دچار محدودیت های زیادی بود.

توجه داشته باشید که پیشینه ی شرکت هواوی بسیار زیاد است و قبل از اینکه این شرکت به عنوان یکی از تولید کنندگان گوشی های هوشمند در جهان مطرح شود، به عنوان یک شرکت مخابراتی در سراسر دنیا شناخته شده بود.

شرکت هواوی

ادامه ی پیشرفت و ترقی شرکت هواوی در بازارهای جهانی؛ با وجود محدودیت ها

سال ۲۰۱۹ اولین سالی است که درآمد شرکت هواوی در بخش محصولات تجاری اش بیشتر از بخش مخابراتی اش بوده است. همین موضوع به خوبی نشان میدهد که پیشرفت این شرکت در عرصه ی تجارت نیز روندی صعودی داشته است و تحریم های مختلف نتوانسته است جلوی پیشرفت آن را بگیرد.

طبق امار بدست امده در سال ۲۰۱۹ به خوبی میتوان به این نکته اشاره کرد که شرکت هواوی به عنوان دومین فروشنده برتر گوشی های هوشمند در سراسر جهان توانسته است اعتماد بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند و جایگاه آن به شرکت اپل که سال ها است در زمینه ارائه ی گوشی های هوشمند در حال فعالیت است، نزدیک شود و آن را هم رد کند.

گوشی های پرچمدار شرکت هواوی

در سالی که گذشت، شرکت هواوی دو سری گوشی پرچمدار را روانه بازارهای جهانی کرد، سری  P و Mate موفق شدند تا فروش ۴۴ میلیونی در دنیا داشته باشند و افزایش فروش ۵۰ درصدی آنان باعث موفقیت دو چندان این شرکت معروف شد.

شرکت هواوی

گوشی های پرچمدار شرکت هواوی

ناگفته نماند که یکی دیگر از گوشی های محبوب هواوی نیز Nova میباشد که با توجه به قیمت اقتصادی که دارد، ارزش خرید بسیار بالایی دارد و همین موضوع نیز باعث فروش بالای این سری از گوشی های هواوی شده است، به گونه ای که فروش این سری از مرز ۱۲۵ میلیون نیز گذشته است و توجه بسیاری از متخصصان و مصرف کنندگان گوشی های هوشمند را به خود جلب کرده است.

شاید اکنون این سوال برای بسیاری از افراد پش اید که دلیل موفقیت بالای شرکت هواوی چه بوده است و کدام ویژگی های منحصر بفرد در این گوشی ها باعث موفقیت چشمگیر این کمپانی بزرگ کشور چین شده است؟

حقیقت آن است که اکثر گوشی های شرکت هواوی دارای امکانات و فناوری های جدید و منحصر بفردی میباشند که در بیشتر گوشی های هوشمند هم قیمت آنها، این امکانات وجود ندارد. از طرفی دیگر نیز گوشی‌های هوشمند نسل پنجG)5 )و لپ‌تاپ های این شرکت دارای امکانات کاربردی و به صرفه ای میباشند که متخصصان حوزه ی فناوری و گوشی های هوشمند، معتقد می باشد که این ویژگی محصولات هواوی، اینده ای روشن را در پیش روی این شرکت قرار داده است.

بزرگترین دستاورد HMS و هوآوی

اگر با گوشی های جدید شرکت هواوی آشنایی داشته باشید، به خوبی متوجه این نکته خواهید شد که گوشی های هوشمند این شرکت دارای اکوسیستم نرم افزاری اختصاصی به نام HMS میباشند. در چند سال گذشته سرویس های موبایلی و آنتن دهی محصولات این شرکت در حال توسعه و گسترش بوده است اما پس از سال ۲۰۱۹ و ایجاد درگیری ها و اختلافات فراوان میان دولت ایالت متحده ی امریکا و شرکت هواوی، این شرکت تصمیم گرفت تا هدف اصلی خود را رشد هرچه بیشتر و سریعتر اکوسیستم نرم افزاری اختصاصی (HMS ) قرار دهد.

بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات بدست آمده از شرکت هواوی می توان اظهار داشت که سرویس نرم افزاری اختصاصی HMS به کمک شرکای جهانی که دارد و همکاری و سرمایه گذاری گسترده ی آنها، به سرعت در حال رشد و توسعه میباشد.

بنابراین می توان گفت که حقیقت آن است که بهترین و ارزشمندترین  دستاورد HMS و شرکت هوآوی در این بخش ارائه App Gallery به عنوان مارکت رسمی اپلیکیشن شرکت هواوی میباشد. جالب است بدانید که این پلتفرم قدرتمند در مدت زمان کوتاهی که به صورت اختصاصی در حال فعالیت است، توانسته رکورد های بسیار خوبی را در عرصه ی رقابت های جهانی گوشی های هوشمند، نصیب خود کند و شهرت قابل توجهی را کسب کند.

طبق تحقیقات و آخرین اخبار و آمار رسمی از این پلتفرم می توان گفت که استفاده از HMS ، هم اکنون در بیش از ۱۷۰ کشور دنیا رایج است و ۴۰۰ میلیون کاربر در دنیا وجود دارند که به صورت ماهیانه از این پلتفرم استفاده میکنند.

شرکت هواوی

بزرگترین دستاورد HMS و هوآوی

هر روزه اقدامات بسیار زیادی برای پیشرفت و گسترش پلتفرم اختصاصی شرکت هواوی، در حال انجام است و حدود ۱٫۳ میلیون نفر در سراسر دنیا مشغول فعالیت برای توسعه ی این اپلیکیشن شرکت هواوی می باشد.

در سال گذشته همکاری نزدیکی بین توسعه دهندگان این اپلیکیشن در کشور ما نیز اتفاق افتاد و در نتیجه ی فعالیت های گسترده متخصصان این پلتفرم، تنها حدود ۲ درصد از تمامی اپلیکیشن های HMS ، هماهنگی های لازم را ندارند که با وجود فعالیت های متخصصان در این عرصه، به زودی این مشکل نیز حل خواهد شد و همین درصد محدود نیز هماهنگی های لازم را بدست خواهد آورد.

تبلیغات در اینترنت با نشبیل

بازنشر مطالب باذکر منبع بلامانع است

ادامه پیشرفت های شرکت هواوی در بازارهای جهانی

نویسنده : سپیده عاشق حیدری 

همین حالا با ثبت نام در نشبیل کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید!

نظرات

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • chat
    یک نظر اضافه کنید