مهمترین بخش یک فروشگاه آنلاین برای مشتریان

مهمترین بخش یک فروشگاه آنلاین برای مشتریان

دقیقا زمانی که فروشگاه های آنلاین وارد عرصه ی رقابت با فروشگاه های حضوری شدند، مشکلات و چالش های فراوانی وجود داشت که باعث عدم اطمینان مردم به فروشگاه های آنلاین بود. مردم بیشتر ترجیح می دادند تا از فروشگاه های حضوری خرید کنند که اطمینان بیشتری به محصولات آنها داشتند و مزایایی همچون بازگشت کالا در صورت وجود مشکل در این فروشگاه ها وجود داشت. بنابراین مدت زمان طول کشید تا فروشگاههای آنلاین متوجه معایب خود شوند و به دنبال راه حل هایی برای رفع این مشکلات باشند. انان باید امکاناتی را بوجود می آورند تا مردم بتوانند از انها با اطمینان خاطر خرید کنند و درگیری ذهنی از بابت عدم پشتیبانی و اطمینان خاطر نداشته باشند.

فروشگاه های آنلاین

 خدمات اصلی فروشگاه های آنلاین

نتایج رفع مشکلات فروشگاه های انلاین  بوجود آمدن فروشگاه جهانی همچون آمازون میباشد که با ارائه ی پیشنهادات متنوع و جذاب دارای مشتریان وفادار و ثابتی از سراسر جهان می باشد. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش آید که راه حل هایی که باعث موفقیت یک فروشگاه اینترنتی می شود، به چه مواردی تقسیم میشود و مهمترین آن چیست؟

برای پاسخ به این سوال شما در ادامه ی مطلب با مهم ترین بخش های یک فروشگاه آنلاین آشنا خواهیم شد وبا نقاط قوتی که باعث فروش بیشتر در این فروشگاه ها میشود، آشنا خواهیم شد.

خدمات اصلی فروشگاه های آنلاین

پس از بررسی سوابق فروشگاه های آنلاین، به خوبی میتوان به این موضوع پی برد که اصلی ترین خدماتی که باعث موفقیت و سود دهی بیشتر این فروشگاه ها میشود، به موارد زیر تقسیم میشود:

ارسال رایگان:

یکی از اصلی ترین مزایای این فروشگاه ها آن است که مشتریان به راحتی میتوانند در زمان هایی که در خانه حضور دارند از طریق تلفن های هوشمند و یا کامپیوتر خود اقدام به خرید کنند و از این بابت که  دیگر نیاز نیست تا در ترافیک شهری حضور پیدا کنند، خیالشان راحت است و می دانند قرار نیست هزینه ای بابت رفت و آمد بپردازند و به راحتی کالای مورد نیازشان  را به صورت رایگان در درب منزل تحویل خواهند گرفت.

ضمانت پس گرفتن کالا برای مدت طولانی:

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که باعث میشود تا مردم از بابت خریدشان از فروشگاه های آنلاین و اینترنتی خیالشان راحت باشد و به آنها بیشتر از دیگر انواع مراکز فروش کالا، اعتماد کنند آن است که این فروشگاه ها امکان مرجوع و پس گرفتن کالا ها را به مدت طولانی برای مشتریان بوجود می آورند.

طرح هدیه:

فروشگاه های اینترنتی با ایجاد طرح های هدیه باعث تشویق مردم به خرید اینترنتی شدند  و مردم سراسر دنیا  نیز از این طرح تشویقی استقبال گسترده ای کردند و روز به روز به تعداد مشتریان فروشگاه های آنلاین افزوده شد.

تخفیف های اقتصادی:

مسلما بسیاری از مردم و مشتریان کالاهایی خاص دوست دارند تا کالاهای اساسی و مورد نیازشان را با قیمتی کمتر از قیمت متعارف موجود در بازارها تهیه کنند و نیازشان را برطرف کنند. تخفیف های اقتصادی که فروشگاه های اینترنتی برای مشتریان خود در نظر میگیرند باعث میشود تا آنها این نوع خرید انلاین را به انواع خرید حضوری ترجیح دهند.

 

فروشگاه های آنلاین

هرچه راه های پشتیبانی ویژه فروشگاه های آنلاین بیشتر باشد و شرایط راحت تری برای ارتباط با مشتریان بیشتری ایجاد خواهد شد.

پشتیبانی ویژه:

این مورد یکی از عمده ترین و اصلی ترین دلایلی وفاداری مشتریان فروشگاه های انلاین میباشد، چرا که خدماتی مانند پشتیبانی ویژه یا همان پیگیری امور مشتریان باعث اعتماد بیشتر افراد به این نوع از فروشگاه ها میشود و اطمینان خاطر بیشتری به مردم داده میشود.

مزایای قسمت پشتیبانی ویژه در فروشگاه های اینترنتی

  1.  

ارتباط کارمندان فروشگاه های آنلاین با مشتریان باعث ایجاد نوعی شناخت و اطمینان خاطر برای مشتریان می شود.

اگر پشتیبانی ویژه فروشگاه های اینترنتی ۲۴ ساعته باشد، مردم دیگر هیچ نگرانی از بابت زمان و موقعیت خرید خود نخواهند داشت، چرا که آنان میدانند که در هر زمان که اقدام به خرید کنند و نیاز به مشاوره و راهنمایی از قسمت پشتیبانی ویژه داشته باشند، انها پاسخگو میباشند.

هرچه راه های پشتیبانی ویژه فروشگاه های آنلاین بیشتر باشد و شرایط راحت تری برای ارتباط با مشتریان بیشتری ایجاد خواهد شد. برای مثال، ارائه ی خطوط تلفن بیشتر برای مشتریان باعث میشود تا آنان مدت زمان زیادی را در صرف پاسخگویی منتظر نمانند و در کوتاه ترین زمان از خدمات پشتیبانی ویژه فروشگاه های اینترنتی استفاده کنند.

  1.  

فروشگاه های آنلاین

مزایای قسمت پشتیبانی ویژه در فروشگاه های اینترنتی

 

ارتباط بیشتر نمایندگان فروشگاه های اینترنتی با مشتریان باعث آگاهی انان از سلیقه ی مشتریان خود میشود و همین موضوع باعث میشود تا ارائه ی خدمات و کالاهای آنها مشتری پسند تر شود وسریعا به تعداد مشتریان آنها اضافه شود.

 

ارائه ی خدمات پشتیبانی در این فروشگاه ها باعث جلوگیری از تضییع حق فروشنده و مشتری میشود و در این میان درصد سود جویی به شدت کاهش خواهد یافت.

خدمات پشتیبانی ویژه به نوعی از اصول اولیه ی موفقیت در فروشندگی میباشد. به عبارت دیگر، ارائه ی خدمات پشتیبانی همان احترام به مشتری می باشد که از عوامل اصلی موفقیت تاجران و فروشندگان بزرگ میباشد.

تبلیغات در اینترنت با نشبیل

بازنشر مطالب باذکر منبع بلامانع است

مهمترین بخش یک فروشگاه آنلاین برای مشتریان

نویسنده : سپیده عاشق حیدری 

همین حالا با ثبت نام در نشبیل کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید!

نظرات

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • chat
    یک نظر اضافه کنید