چگونه فروش خود را افزایش دهیم ؟

چگونه فروش خود را افزایش دهیم ؟ باید ها و نباید ها

چگونه فروش خود را افزایش دهیم ؟ سوالی است که تمام کسانی که به نوعی صاحب یک کسب و کار هستند از خود می پرسند. برای این سوال پاسخ های متعددی وجود دارد اما لزوما همه راهکارها در مورد یک شخص عملی نیست. چرا که افزایش فروش, وابسته به عوامل زیادی از جمله منطقه جغرافیایی یا نوع فرهنگ غالب بر آن منطقه است.

اجازه بدهید با یک مثال این قضیه را بیشتر توضیح دهیم. فرض کنید شما فروشنده کاپشن و لباس های زمستانی هستید. طبیعتا نمی توانید در یک منطقه استوایی و گرم به دنبال جوابی برای اینکه چگونه فروش خود را افزایش دهیم ؟ باشید. چرا که در آن منطقه هیچگاه کسی نیاز به لباس گرم ندارد. در مورد تفاوت فرهنگی نیز, شما در یک شهر بزرگ نمی توانید لوازم و یا البسه ای که مختص استفاده روزانه در مناطق محلی است را به خوبی بفروشید.

پس می بینید که پاسخ های مربوط به پرسش چگونه فروش خود را افزایش دهیم ؟ در مورد تمامی افراد یک نسخه خاص را به همراه ندارد و باید هر شخص با در نظر گرفتن تمامی پارامترهای درگیر در فرآیند فروش محصول خود, اقدام به پیدا کردن پاسخ های مفید و کارآمد در بحث چگونه فروش خود را افزایش دهیم؟ باشد.

چگونه فروش خود را افزایش دهیم

افزایش فروش به صورت پلکانی اتفاق می افتد و نیاز به صبر و تلاش دارد.

 

چگونه فروش خود را افزایش دهیم؟

به طور کلی در پاسخ به سوال چگونه فروش خود را افزایش دهیم ؟ چند راهکار اساسی وجود دارد که در این قسمت به صورت تیتروار به آن اشاره می کنیم.

۱- خریدار را درک کنید. اینکه شما بتوانید در مقام خریدار خود را تصور کنید, بسیار راه گشاست زیرا می توانید بسیاری از نقص های کار خود را از دید او ببینید و آنها را برطرف کنید.

۲- پرحرف نباشید. مشتریان از فروشندگانی که به آنها مجال فکر کردن نمی دهند, استقبال نمی کنند.

۳- بر روی بازاریابی و تبلیغات خود تمرکز کنید. هر کالا برای فروخته شده, ابتدا باید توسط مخاطب به طور کامل شناسایی شود و این امر در سایه تبلیغات به خصوص تبلیغات در فضای گسترده تری مانند اینترنت, بازدهی بالایی دارد.

۴- برای مشتری توضیح دهید ولی اصرار نکنید. اصرار به خرید از جانب شما, همیشه نتیجه عکس خواهد داشت چرا که این اصرار تنها یک معنی را در ذهن مشتری تداعی می کنید. اینکه کالای شما به درد نمی خورد و روی دستتان مانده است. پس توضیحات خلاصه و کافی را به مشتری بدهید و تصمیم گیری نهایی را به خود او واگذار کنید.

۵- کیفیت محصول خود را فدای کمیت آن نکنید. شرکت های مطرحی مانند نوشابه کوکاکولا نیز در ابتدا فروش بسیار کمی داشتند اما کیفیت محصول را حفظ کردند و ارتقاء دادند تا جایی که امروزه کمتر کسی را می شناسید که این برند معروف را امتحان نکرده باشد.

۶- از افرادی که در زمینه کاری شما موفق بوده اند, مشاوره بگیرید. در بیشتر مواقع یک ایده چنان بکر و خلاقانه است که اگر صدها نفر نیز از آن تقلید کنند همچنان تاثیرگذار خواهد بود.

سخن آخر اینکه در کوچه و خیابان به دنبال جواب چگونه فروش خود را افزایش دهیم ؟ نباشید. کمی هم خودتان خلاقیت به خرج بدهید. با کمی وقت گذاشتن مطمئن باشید راه های بسیار جالب تر پیدا خواهید کرد. افزایش فروش به طور شگفت انگیزی آسان است و با کمی تلاش محقق خواهد شد.

تبلیغات در اینترنت با نشبیل

بازنشر مطالب باذکر منبع بلامانع است

چگونه فروش خود را افزایش دهیم؟ باید ها و نباید ها

نظرات

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • chat
    یک نظر اضافه کنید