معرفی کتاب هایی تاثیر گذار برای تربیت موفق فرزندان

معرفی کتاب هایی تاثیر گذار برای تربیت موفق فرزندان


شاید با خود تصور کنید که انتخاب کتاب برای فرزندان و کودکان کار راحتی میباشد و نیازی به بررسی های متعدد ندارد و هر کتابی که کتاب کودک نامیده شود برای تربیت فرزندان مناسب میباشد. اما حقیقت آن است که با وجود گسترش بازار کتاب کودک، نمی توان اینگونه نتیجه گیری کرد که تعداد کتاب های آموزنده برای تربیت فرزندان نیز افزایش پیدا کرده اند. همانطور که میدانید طبق نظریات متخصصان روانشناسی شناختی، شخصیت اصلی هر انسانی در سنین کودکی او شکل میگیرد و به همین دلیل بهتر است والدین تا حد ممکن، مراقب تمام اتفاقات و روش های تربیتی باشند.


کتاب کودک

معرفی کتاب هایی تاثیر گذار برای تربیت موفق فرزندان

کتاب کودک یکی از موثرترین و سرگرم کننده ترین اشیایی می باشد که در اتاق کودک باید وجود داشته باشد. شما میتوانید با خواندن کتاب هایی تاثیر گذار و مناسب برای کودکانتان آنها را به سمت زندگی موفق هدایت کنید و به انها اموزش دهید که در هنگام مواجهه با اتفاقات مختلف در زندگی، چه واکنشی از خود نشان دهند.

در دوره ای زندگی میکنیم که دغدغه های زندگی والدین به شدت افزایش پیدا کرده است و چالش های بزرگ و کوچکی وقت انان را تا حدودی تنگ کرده است و شاید نتوانند فرصت زیادی برای انتخاب کتاب کودک مناسب بگذارند و به طور ناخواسته به دلیل محدودیت زمانی که دارند، کتاب نامناسبی را انتخاب کنند و همین موضوع باعث شود تا مسیر تربیتی فرزندانشان به طور ناگهانی تغییر پیدا کند.

سوالی که اکنون ممکن است برای شما پیش آید آن است که بهترین و مناسبترین کتاب کودکی که میتوانیم برای تربیت موفق فرزندانمان انتخاب کنیم، چیست؟

برای پاسخ به این سوال شما را به ادامه ی مطلب دعوت میکنم تا به بهترین و فوق العاده ترین نمونه های کتاب کودک در عصر حاضر آشنا شوید و از آنها برای موفقیت در تربیت فرزندانتان کمک بگیرید.


مجموعه کتاب های رامونا

مجموعه کتاب های رامونا از جمله نمونه های موفقی میباشد که در زمینه کتاب کودک میتوان به ان اشاره کرد. نویسنده ی این مجموعه ی جذاب، رامونا بورلی کلیری است. کتاب رامونا در مورد دختر ماجراجویی میباشد که چالش های بزرگ و کوچکی را در زندگی اش تجربه میکند و در طول دوره های مختلف زندگی اش( کودکی، نوجوانی و..) چگونگی برخورد با این چالش ها را نیز پیدا میکند.

نویسنده این کتاب سعی کرده است تا زندگی کودکی را به تصویر بکشد که دارای روابط خانوادگی و اجتماعی گسترده ای میباشد و در کنار ویژگی های مثبت و منفی اخلاقی که دارد، به تدریج یاد میگیرد تا چگونه با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند.

همانطور که متوجه شدید این مجموعه کتاب دارای نکات اخلاقی و اجتماعی بسیار زیادی میباشد و روش های صحیح زندگی را با زبانی شیرین و در قالب داستان به کودکان آموزش میدهد.


کتاب کودک

 مجموعه کتاب های رامونا

مجموعه کتاب های تام گیتس

کتاب های تام گیتس نیز از جمله کتاب هایی می باشد که کودکان در مدت زمان کوتاهی به آن علاقه نشان میدهند و لحن طنزآلود باعث علاقه ی دو چندان فرزندان شما به این کتاب کودک خواهد شد. شخصیت اصلی داستان، تام گیتس نام دارد که دارای روحیه ی شاداب و شیطانی است که دوست دارد تا در بسیاری از مسائل شرکت داشته باشد اما هر بار در دردسری می افتد و با کمک قدرت ذهنی اش، راه حل هایی هوشمندانه برای نجات خودش پیدا میکند.

این کتاب کودک در سال های اخیر در کشورهای مختلفی به چاپ رسیده است و طرفداران بسیار زیادی دارد و به والدین توصیه میشود تا این مجموعه ی داستان را برای فرزندانشان تهیه کنند و برایشان بخوانند. کودکان به طور ناخودآگاه با مشاهده ی شخصیت تام گیتس، به این موضوع پی خواهند برد که بهتر است بجای فرار و دور ماندن از مشکلات، راه حل مناسبی برای آن پیدا کنند.


کتاب کودک

 مجموعه کتاب های تام گیتس

کتاب های چارلز دیکنز

مسلما همه ی ما برای یکبار هم که شده نام نویسنده ی کلاسیک و معروف انگلیسی، چارلز دیکنز را شنیده ایم. اثار این نویسنده بزرگ به گونه ای میباشد که نمیتوان آنها را تنها در دسته بندی کتاب کودک قرار داد، چرا که اثار این نویسنده، به گونه ای میباشد که بزرگترها نیز جذب آن میشوند و نکات و اصول اخلاقی بسیار زیادی را می آموزند. کتاب های دیوید کاپرفیلد و الیور توئیست از جمله کتابهای معروف و ارزشمند این نویسنده به حساب می آید که کودکان و بزرگسالان را با حقایقی از زندگی واقعی اشنا میکند.


کتاب کودک

 کتاب کودک یکی از موثرترین و سرگرم کننده ترین لوازم فرزندان

کتاب های ژول ورن

ژول ورن یکی از مشهورترین نویسنده های فرانسوی می باشد که موضوع و سبک بیشتر آثار او(علمی-تخیلی) بود و همین موضوع جذابیت داستان های او را دو چندان کرده است. از مشهورترین مصادیق کتاب کودک این نویسنده فرانسوی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیست هزار فرسنگ زیر دریا

  • جزیره اسرارآمیز

  • دور دنیا در هشتاد روز

  •  

کتاب کودک

اثر گذاری کتاب کودک بر شکل گیری شخصیت

حقیقت آن است که ژول ورن سالهای زیادی میباشد که در میان کتاب کودک و بزرگسال، نقش بسیار مهمی را ایفا میکند و باعث بیدار شدن قدرت تخیل و علم کودکان شما خواهد شد و آنها متوجه خواهند شد که تمام آرزوهایشان دست یافتنی میباشد و ممکن است در این مسیر با مشکلاتی روبرو شوند اما در نهایت می توانند با پشتکار و تلاش به آن برسند.

 

 

تبلیغات در اینترنت با نشبیل

بازنشر مطالب باذکر منبع بلامانع است

معرفی کتاب هایی تاثیر گذار برای تربیت موفق فرزندان

نویسنده : سپیده عاشق حیدری 

نظرات

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • chat
    یک نظر اضافه کنید